Do góry

INFORMACJE O SZKOLENIACH ON-LINE W 2021 ROKU

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach uprzejmie informuje, iż warunkiem dokonywania przetaczania krwi i jej składników przez pielęgniarki/rzy i położne, jest posiadanie przez te osoby aktualnego zaświadczenia uprawniającego do tych czynności, do czego obliguje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 maja 2017 r. w sprawie szkolenia pielęgniarek i położnych dokonujących przetaczania krwi i jej składników.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie szkolenia pielęgniarek i położnych dokonujących przetaczania krwi lub jej składników

     Powyższe szkolenia RCKiK w Kielcach przeprowadza w oparciu o art. 21 ust.1 pkt 2 i art. 27 ust.1 pkt.14 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997r. o publicznej służbie krwi ( tekst jednolity Dz. U. 2020 poz. 1777 ) dla pielęgniarek/rzy i położnych wykonujących zawód w podmiotach leczniczych województwa świętokrzyskiego.

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, RCKiK w Kielcach przeprowadza szkolenia pielęgniarek i położnych, uprawniających do przetaczania krwi i jej składników w trybie zdalnym (on-line) przy zastosowaniu elektronicznej platformy szkoleniowej.
Szkolenia te przeprowadzane są w formie szkolenia podstawowego oraz szkolenia uzupełniającego, a po ich odbyciu, zaliczeniu i opłaceniu, RCKiK w Kielcach wydaje imienne zaświadczenia uprawniające do przetaczania krwi i jej składników wg. wzoru określonego w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

Z uwagi na obowiązek ochrony danych osobowych, przesyłany elektronicznie formularz musi być zaszyfrowany w sposób uniemożliwiający odczyt jego treści przez osoby nieupoważnione. W tym celu prosimy o podanie hasła drogą telefoniczną na numery: 41 33 59 419; 420 lub 424 w Dziale Marketingu i Sprawozdawczości RCKiK w Kielcach.

UWAGA: Osoby prywatne mogą zgłosić swój udział w szkoleniu telefonicznie: 41 33 59 419; 41 33 59 420; w Dziale Marketingu i Sprawozdawczości RCKiK w Kielcach oraz drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

INFORMACJE dot. OPŁAT ZA SZKOLENIA PODSTAWOWE I UZUPEŁNIAJĄCE W 2021 ROKU:

W ślad za imiennym zgłoszeniem personelu w szkoleniu, jako prawnie wiążącą umową, PODMIOTY LECZNICZE winne są przekazać należność za uczestnictwo w nim po otrzymaniu faktury za szkolenia, na konto organizatora szkolenia, tj. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach:

„BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO ODDZIAŁ W KIELCACH, NR: 17 1130 1192 0027 6169 5420 0004”, z dopiskiem „przedpłata za szkolenie podstawowe/uzupełniające w terminie …………… za …… osób”.

W przypadku nie dokonania wpłaty , wydanie zaświadczenia o odbyciu szkolenia i uzyskanie uprawnień do przetaczania krwi i jej składników dla pielęgniarek i położnych będzie wstrzymane przez organizatora szkolenia do chwili wpływu należności.

Cennik szkoleń dla pielęgniarek i położnych w 2021 roku:

1. Szkolenie podstawowe / 2 dniowe / – 170 zł. netto + 23% VAT

2. Szkolenie uzupełniające /1 dniowe / – 130 zł. netto + 23% VAT

Szkolenia mogą być zwolnione z podatku VAT , gdy są finansowane co najmniej w 70% ze środków publicznych. W tym wypadku , podmiot leczniczy kierujący na szkolenie musi wypełnić i przesłać stosowne oświadczenie (WZÓR)

 

 

 

 
 
Powered by Phoca Download